Czy wiesz, że ...

Pierwszy raz w klubie?

Pierwsze wyjście do siłowni oraz na zajęcia fitness wcale nie musi być stresujące, jeśli dobrze się do niego przygotujesz będziesz czuć się pewniej oraz bezpieczniej. Zacznij od wyboru stroju i obuwia ...

Dobre rady na początek cd

Przygotuj się na zakwasy

Potocznie mówi się na nie – zakwasy, ale nie jest to odpowiednie określenie. Niemniej jest ono tak mocno zakorzenione w polskim słownictwie, że nie ma sensu tego zmieniać...

Koncepcja Joint by Joint Approach - Gray Cook

Koncepcja ta, mówi nam jakie przeważające cechy powinny mieć poszczególne stawy naszego ciała (patrz obrazek). Naturalnie każdy staw potrzebuje mobilności i stabilności, ale priorytety są podzielone w taki właśnie sposób.

Jak rozpocząć trening?

Jest dużo prawdy w stwierdzeniu, że najtrudniej jest rozpocząć, później już jakoś idzie. W większości przypadków to właśnie zmobilizowanie się do pierwszego treningu okazuje się największym problemem.

Pierwszy trening poprzedza długi proces wewnętrznej walki pomiędzy chęcią zmiany a próbą pozostania w strefie komfortu. Jest przecież tak dużo przeszkód do pokonania, że właściwie prawie niemożliwe jest znalezienie miejsca na dodatkową aktywność jaką miałby być trening.

Dla tych, którzy są tuż przed tym krokiem lub właśnie go zrobili napiszę kilka porad, żeby wiedzieli czego mogą się spodziewać i czego unikać na samym początku przygody z treningiem.

Jak często trenować?

Szczególnie na początku przygody z treningiem wiele osób zastanawia się jak często powinny trenować, żeby osiągnąć zadowalające rezultaty.

Trening na siłowni versus plener. Pozorny konflikt

Za oknami coraz cieplej, coraz bardziej kusząca jest wizja spędzania czasu w plenerze – bieganie, rower, a może rolki? Czy warto zatem w planie tygodnia uwzględniać siłownię lub ćwiczenia na sali fitness? Czy jazda na rowerze lub rolki mogą zastąpić trening w klubie?

Dlaczego Pilates stał się tak popularny?

Pilates, to system ćwiczeń fizycznych wymyślonych przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa. Celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała, stworzenie równowagi w ciele. System powstał, by umożliwić kontuzjowanym sportowcom i tancerzom bezpieczny powrót do treningów i zachowania kondycji. Ćwiczenia Pilates, to odpowiednie połączenie jogi, baletu oraz ćwiczeń izometrycznych...

W jaki sposób unikać nadmiaru tłuszczu w posiłkach?

Badania wykazały, że osoby, które spożywają odpowiednią  ilość kwasów omega 3 rzadziej  zapadają na choroby serca.  Warto więc wzbogacić swoją dietę o te korzystne dla nas kwasy tłuszczowe.

Nieprawidłowe kształtowanie nawyków żywieniowych w okresie wczesnego dzieciństwa

Nawyki żywieniowe, kształtujemy już od najmłodszych lat, dlatego, tak ważne jest, aby rodzice dbali o odpowiednią jakość i ilość posiłków swoich pociech.

Błonnik co to takiego?

Jedna z definicji błonnika pokarmowego brzmi następująco : „Błonnik pokarmowy, zwany także włóknem pokarmowym, to roślinne wielocukry i ligniny oporne na działanie enzymów trawiennych przewodu pokarmowego człowieka”.

Aktywność latem

Na zewnątrz coraz cieplej, chętniej wychodzisz na spacer, do ogródka, na spotkania w plenerze. I jakoś mniej masz czasu na regularne treningi, karnet na siłownię chowasz do głębszej kieszonki portfela… Czy to na pewno dobre rozwiązanie?

Po co mi te ćwiczenia równoważne?

Piłki, bosu, walki czy chociażby ćwiczenia na jednej nodze. Wyglądają na niezbyt trudne, a w praktyce dla wielu ćwiczących - nawet tych stałych bywalców klubów fitness i siłowni - stanowią ogromne wyzwanie. Czy warto tak się męczyć?

Wcześniej nie ćwiczyłem (-łam) – od czego zacząć (cz.2 – siłownia)

Wchodzisz na siłownię po raz pierwszy i … I jest dziwnie,  nie wiesz, od czego zacząć, widzisz jakichś umięśnionych ludzi skupionych wyłącznie na swoim treningu, milczących lub posapujących przy każdym ruchu, czujesz się nieco nieswojo i zastanawiasz się: może jednak zacznę jutro... Poczekaj, to tylko pierwsze wrażenie, w istocie nie ma się czego bać :)

Zaczynam ćwiczyć... Od czego zacząć?

Jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś, po pierwsze musisz znaleźć taki typ aktywności fizycznej, który będzie Ci sprawiał przyjemność. W klubie fitness masz do wyboru szeroki wachlarz zajęć grupowych oraz ćwiczenia na siłowni. Zacznijmy od zajęć grupowych.

Dieta cud i trening mistrzów

Chłodno, chłodniej i zaraz Święta i Slwester. Tak, i znowu ta okropna myśl, jak ja się wcisnę w tę wieczorową sukienkę po Świętach?

By uniknąć tych przykrych myśli przed Sylwestrem czy jakąkolwiek inną okazją, na którą chcesz się wyjątkowo przygotować, warto wcześniej spojrzeć racjonalnie na swoją dietę i poziom aktywności fizycznej.

Mocno, mocniej... cross fit

Jesteś nieco znużony siłownią?
Szukasz nowych wyzwań?
Rywalizacja to Twój żywioł?
Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak", spróbuj cross fit.

Rywalizacja pozytywna

Gdy zaczynasz regularne treningi, zwykle jest ciężko, czasem brakuje Ci silnej woli, by spakować rzeczy i ruszyć na siłownię. Zdecydowanie łatwiej jest, gdy decydujesz się chodzić na siłownię czy zajęcia fitness z kumplem, przyjaciółką czy partnerem życiowym.

Po wakacjach... Akcja reaktywacja

Wracasz z urlopu, wpadasz w wir codziennych zajęć, dom, praca, dom, znajomi... I jeszcze trening... Tyle że forma nie ta, co przed wakacjami. Nie panikuj. Akcja:: reaktywacja!

Dłuższe i krótsze urlopy zwykle wiążą się z zawieszeniem planu treningowego. Powrót do regularnej aktywności po dłuższym urlopie bywa trudny,  ale spokojnie, powiemy Ci, jak to zrobić.

Face Fitness gimnastyka twarzy

Face Fitness to metoda, która składa się z wielu różnych ćwiczeń oraz sposobów na gimnastykę mięśni twarzy. Wiele z nich stanowią ćwiczenia izometryczne, które nie wymagają wiele wysiłku, a przynoszą świetne rezultaty przy regularnym ich wykonywaniu. Możemy spodziewać się efektów w postaci prężnych mięśni, elastyczności oraz sprawności.

„Tajemnice skutecznego odchudzania”

Czytasz i słyszysz o różnych sposobach odchudzania. Zastanawiasz się jak raz na zawsze rozprawić się z fałdkami tłuszczu na brzuchu, udach i pośladkach? Trenerzy personalni GreenUp Fitness pomogą rozwiązać wszystkie wątpliwości i udzielą porad jak skutecznie schudnąć, bez efektu jo-jo.

Czy aktywność fizyczna pomaga w odchudzaniu?

„Odchudzamy Piaseczno” nowa jakość odchudzania

„Odchudzamy Piaseczno” to absolutnie nowa jakość odchudzania łącząca światowe standardy utraty wagi poprzez współpracę 3 doskonale uzupełniających się elementów: trening fizyczny, wiedza z zakresu odżywiania i nowość - trening mentalny. Elementem zapewniającym skuteczność utraty nadwagi jest całkowicie nowe podejście do odchudzania skupiające się na psychologicznej pracy uwalniania się od  nadmiernych kilogramów.

Człowiek – instrukcja użytkowania

Bądźmy szczerzy, chyba każdy z nas miał kiedyś potrzebę kupić jakiś nowy sprzęt –– bo tamten już stary, bo ma za małe przyspieszenie, bo się zawiesza… Spróbuj w tym kontekście pomyśleć o własnym ciele – to chyba jedyna maszyna, której nie możesz wymienić na nową.

Dlaczego nie liczymy kalorii?

Najnowsze badania prowadzone nad odchudzaniem (gubieniem tkanki tłuszczowej) osób otyłych i mających nadwagę, które sklasyfikowane są przez WHO czynnikiem BMI powyżej 25, dowodzą, że sama ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia nie jest najważniejszym czynnikiem warunkującym powodzenie w procesie odchudzania.

Jak odżywiać się latem?

Ciepłe dni, bezchmurne niebo i dłuższy dzień to oznaka, że mamy lato!!! W naszym organizmie również zachodzą pozytywne zmiany. Ze względu na większą ekspozycję słońca szyszynka, czyli ośrodek w mózgu bezpośrednio połączony z siatkówka oka,  dzięki większej dawce światła ogranicza produkowanie melatoniny w dzień, hormon odpowiedzialny za nasz sen, czyli tym samym mamy większą chęć do bycia aktywnym podczas dnia.

Kryzys energetyczny, czyli jak ugryźć aktywność

Oczywiście zmiany w strukturze ciała są również istotne. Regularna aktywność fizyczna sprzyja poprawie wytrzymałości oraz zwiększeniu siły, usprawnia układ krążeniowo-oddechowy i pobudza metabolizm. Dobrze dobrane ćwiczenia poprawiają również koordynację ruchową i równowagę, wymuszają pracę mięśni głębokich i przyczyniają się do rozwoju tzw. czucia głębokiego czyli  świadomości własnego ciała.

Przygotowanie do sezonu narciarskiego

Wrzesień zaczęła się jesień, do zimy jeszcze sporo czasu. Na pewno większość z was planuje wyjazd z rodziną czy znajomymi na narty i nie chciała by skończyć wyjazd przed wcześnie wracając z wypoczynku z kontuzją. Dlatego warto sobie uświadomić, jak ważne jest przygotowanie naszego ciała do tej formy aktywności fizycznej. Sporty zimowe jak każdy sport niosą za sobą ryzyko kontuzji, do najczęstszych należą skręcenia kolan, zwichnięcia nadgarstków, zerwania ścięgien, a nawet urazy kręgosłupa. Większość ludzi uważa, że wystarczą im 2-3 tygodnie „rozruchu” by przygotować swój organizm na zimowe szaleństwo, co jest podstawowym błędem prowadzącym do urazów.