„Tajemnice skutecznego odchudzania”

Czytasz i słyszysz o różnych sposobach odchudzania. Zastanawiasz się jak raz na zawsze rozprawić się z fałdkami tłuszczu na brzuchu, udach i pośladkach? Trenerzy personalni GreenUp Fitness pomogą rozwiązać wszystkie wątpliwości i udzielą porad jak skutecznie schudnąć, bez efektu jo-jo.

Czy aktywność fizyczna pomaga w odchudzaniu?

Trener Adam Kamiński: Aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w odchudzaniu. Dobrze dobrany trening przyśpieszy spalanie tkanki tłuszczowej i sprawi, że szybciej osiągniemy upragnioną sylwetkę, nasze ciało stanie się jędrne, a my uzyskamy lepszą kondycję. Bardzo istotnym elementem podczas ćwiczeń jest zwiększone wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia, które sprawiają, że lepiej się czujemy, mamy pozytywną energię i poczucie zadowolenia.

Jak często powinniśmy ćwiczyć żeby schudnąć?

Trener Rafał Parzych: Na początek wskazana jest aktywność 3 razy w tygodniu. Pamiętając o tym, żeby ćwiczenia nie obciążyły nas zbyt mocno. Pierwszy okres musimy traktować, jako roztrenowanie, czyli przygotowanie naszego organizmu do bardziej forsownych ćwiczeń. Po upływie tego okresu tygodni możemy stopniowo zwiększać czas i intensywność treningu. Najlepiej ćwiczyć w fitness klubie, gdzie doświadczeni trenerzy pomogą dobrać najlepszy dla nas program ćwiczeń lub indywidualnie poprowadzą nas do sukcesu.

Co znaczy skuteczna dieta odchudzająca? Co powinna w sobie zawierać?

Trener Mariusz Zakrzewski: Podstawą jest regularne spożywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków. Z dotychczasowej diety usuwamy wszystko, co przyczynia się do otyłości, czyli wysoko przetworzone produkty, cukier, nasycone kwasy tłuszczowe. Krótko mówiąc białe pieczywo zastępujemy pełnoziarnistym, włączamy makarony z pełnego ziarna, brązowy ryż zamiast ziemniaków, płatki "fitness" zastępujemy owsianymi. Nie dosładzamy napojów. Smażenie radzę zastąpić gotowaniem, pieczenie - duszeniem lub parowaniem. Włączmy do diety ryby, oliwę z oliwek, spożywajmy więcej warzyw i owoców. Najlepiej podzielić posiłki na 5 mniejszych porcji, spożywanych mniej więcej, co 3 - 4 godziny, z czego 3 z nich potraktujemy, jako "dania główne", a pozostałe to przekąski.

A. P. Czy podczas odchudzania należy pić większą ilość płynów?

Trener Mariusz Zakrzewski: Aktywność fizyczna to konieczność spożywania większej ilości płynów. Pamiętajmy, że odpowiednio wysokie spożycie wody, chroni przed występowaniem obrzęków, zmniejsza apetyt oraz przyśpiesza moment uczucia sytości.  Uzupełnia również straty, podczas wysiłku fizycznego
Ważne jest, żeby nie pić w trakcie posiłku. Popijanie jedzenia powoduje rozcieńczanie soków żołądkowych i zaburza procesy trawienne.

Jak uniknąć efektu jo-jo?

Trener Paweł Dąbrowski: Efektu jo-jo możemy uniknąć już na etapie odchudzania. Ważne, by stosować racjonalne diety, które zostały opracowane z uwzględnieniem naukowych przesłanek. Zrzucajmy wagę stopniowo, bez pośpiechu – ok. 0,5 do 1kg tygodniowo. Starajmy się utrzymać wagę po schudnięciu. Ograniczmy ilość dostarczanych kalorii w stosunku do dziennego zapotrzebowania energetycznego. Pamiętajmy o systematycznej aktywności ruchowej. Zrezygnujmy z przekąsek, nie stosujmy głodówek ani jednoskładnikowych, monotonnych  diet. Warto również skorzystać z porady dietetyka bądź trenera personalnego, który pomoże w racjonalnym ułożeniu diety z uwzględnieniem ćwiczeń.

Czy jest coś, co chcielibyście przekazać czytelnikom na zakończenie?

Trener Rafał Parzych: Odchudzanie nie musi kojarzyć się z katorżniczą dietą czy obolałym od treningu ciałem. Racjonalne odżywianie oraz odpowiednio dobrany do potrzeb trening nie tylko przyniesie wizualne rezultaty, ale spowoduje, że okres, który początkowo kojarzył nam się niezbyt nieprzyjemnie stanie się wspaniałą przygodą. Uczęszczanie do klubu fitness jest doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości oraz sprawi, że będziemy cieszyć się życiem ze zdwojoną siłą. Tego Wam wszystkim życzę!

Przyjdźcie do naszego klubu! Pomożemy Wam raz na zawsze rozprawić się z niechcianymi kilogramami. Nasz zespół tworzą osoby z doświadczeniem i pasją. Każdy z nas jest po to, żeby nasi Klienci czuli się dobrze, miło i aktywnie spędzili swój wolny czas w GreenUp Fitness Club.