GreenUp fitness club Prozdrowotne

Prozdrowotne

Zajęcia mające charakter zarówno profilaktyczny jak i terapeutyczny, nastawione na poprawę sprawności naszego ciała: mięśni i aparatu kostnego (stawów, kręgosłupa), mające wpływ na prawidłową postawę ciała i świadome napięcie mięśni podczas ćwiczeń oraz w życiu codziennym. Uczą prawidłowego oddechu i wzmacniają osłabione mięśnie posturalne. Rozciągają i uelastyczniają mięśnie, stawy i kręgosłup, odprężają i wyciszają umysł.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Trening ten to jednocześnie profilaktyka i terapia bólów narządów ruchu. Składa się z szeregu specjalistycznych ćwiczeń z wykorzystaniem piłki rehabilitacyjnej oraz wielu technik terapeutycznych.

Zajęcia minimalizują skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie oraz poprawiają stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich.

Pilates

Trening całego ciała, który wzmacnia, rozciąga i uelastycznia mięśni przy relaksującej muzyce w rytmie własnego oddechu. W jego skład wchodzą ćwiczenia zainspirowane jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi. Ich istotą jest wzmocnienie mięśni szkieletowych.

Są ukierunkowane na poprawę elastyczności, siły, równowagi i świadomości swojego ciała. Pilates wyrabia nawyk utrzymywania prawidłowej sylwetki. Dzięki ćwiczeniom wzrasta świadomość ruchu i koordynacja.
Zajęcia wzmacniające mięśnie całego ciała, w szczególności mięśnie głębokie brzucha, grzbietu i miednicy. Ćwiczenia wykonywane są przy spokojnej muzyce,. i oraz podnosi próg czucia własnego ciała. Pilates to jedna z najbezpieczniejszych form aktywności fizycznej, w niewielkim stopniu obciążająca stawy, proponowana dla wszystkich. Wskazana jest również dla osób po kontuzjach.