Po wakacjach... Akcja reaktywacja

Po pierwsze: zadbaj o dobre nastawienie do treningu i nie oczekuj cudów. Po przerwie dłuższej niż dwutygodniowa prawdopodobnie zauważysz spadek wytrzymałości siłowej i pogorszenie kondycji. To zupełnie normalne, a  czas powrotu do formy sprzed wakacji zależy od wielu czynników, w tym od stopnia wcześniejszego wytrenowania, aktywności w trakcie urlopu oraz diety zatem uzbrój się w cierpliwość.

Zawsze pamiętaj o rozgrzewce i nie szarżuj. Jeżeli przed wakacjami ćwiczyłeś 4-5 razy w tygodniu, po wakacjach rozpocznij od 3 trenigów tygodniowo, stosuj mniejsze obciążanie w treningu siłowym i mniejszą liczbę serii (2-3). Po dłuższej przerwie warto – szczególnie w kontekście ćwiczeń na siłowni – rozpocząć od treningu ogólnorozwojowego 3 razy w tygodniu,

Nie daj się namówić na niezdrową rywalizację i odrzuć założenie, że skoro długo odpoczywałeś, to teraz możesz zacząć trenować hiperintensywnie. Takie podejście częściej prowadzi do kontuzji niż do pożądanego efektu w postaci szybkiego powrotu do formy sprzed wakacji.

Ważne, byś trzymał się założonego planu, wykazał dużo cierpliwości i zdrowego rozsądku. A jeżeli cierpliwość i determinacja nie należą do Twoich najmocniejszych stron, warto rozważyć współpracę z trenerem osobistym, który skutecznie wesprze Twoje wysiłki dążeniu do upragnionej formy.

GreenUp Fitness Club