Zaczynam ćwiczyć... Od czego zacząć?

Jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś, po pierwsze musisz znaleźć taki typ aktywności fizycznej, który będzie Ci sprawiał przyjemność. W klubie fitness masz do wyboru szeroki wachlarz zajęć grupowych oraz ćwiczenia na siłowni. Zacznijmy od zajęć grupowych.

Po pierwsze – nie bój się zajęć grupowych :). Zarówno kobiety jak i mężczyźni,  niezależnie od wieku i kondycji fizycznej, mogą znaleźć zajęcia odpowiednia dla siebie.

Szukasz zajęć na których znajdziesz zarówno część choreograficzną (o różnym stopniu komplikacji) i ćwiczenia wzmacniające – spróbuj TBC,ABT, BODY SHAPE.

Czujesz, że koordynacja własnego ciała w rytm szybkiej muzyką to zbyt duże wzywanie? Przyjdź na zajęcia, na których nie ma choreografii, a mimo to wylejesz na nich litry potu i poczujesz własne mięśnie –  POWER PUMP (zajęcia ze stangą) czy INDOR CYCLING (zajęcia na rowerach stacjonarnych).

Wolisz spokojniejsze ćwiczenia wzmacniające i nie przepadasz za dynamiczną muzyką fitnessową – być może przekonasz się do zajęć typu PILATES, ZDROWY KRĘGOSŁUP i JOGA, na których wzmocnisz i uelastycznisz ciało oraz do zajęć typu STRECHING, skupionych na rozciąganiu mięśni i relaksacji.

A może po prostu chcesz się wyszaleć do tanecznej muzyki w południowym klimacie – prawdopodobnie zostaniesz wielbicielem ZUMBY.

Niezależnie od typu zajęć, które wybierzesz,  ćwicz z rozwagą, skupiaj się na technice i nie szarżuj – jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś regularnie, zacznij od 2 – 3 godzin zajęć grupowych w tygodniu. Zaglądaj an rózne zajęcia, sprawdzaj, znjadź  swoich ulubionych instruktorów, ponieważ w dużym stopniu Twój poziom motywacji i zadowolenia z zajęć (szczególnie na początku) może zależec od osobowości instruktora. I jeszcze jedno – jeśli cokolwiek jest nie jasne, pytaj. Instrukotorzy są właśnie po to, by Ci pomóc.