Face Fitness gimnastyka twarzy

W dzisiejszych czasach szczególny nacisk kładzie się na dbałość o ciało i zachowanie sprawności fizycznej. Ćwiczymy więc w klubach fitness, na siłowniach, biegamy, jeździmy na rowerze… Sposobów na trening ciała jest bardzo wiele i znamy je dobrze. Jednak, kładąc nacisk na poszczególne partie ciała, często zapominamy o głowie. A przecież masaże i ćwiczenie mięśni twarzy są również istotne i korzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Warto zatem zapoznać się z metodami, które sprawią, że jednocześnie wzmocnimy i rozluźnimy mięśnie twarzy oraz głowy. Ponadto wykonywanie tego typu ćwiczeń sprawi, że nasza skóra nabierze blasku, a nasz wyraz twarzy będzie pogodny i odprężony.

Face Fitness to metoda, która składa się z wielu różnych ćwiczeń oraz sposobów na gimnastykę mięśni twarzy. Wiele z nich stanowią ćwiczenia izometryczne, które nie wymagają wiele wysiłku, a przynoszą świetne rezultaty przy regularnym ich wykonywaniu. Możemy spodziewać się efektów w postaci prężnych mięśni, elastyczności oraz sprawności.

W niektórych ćwiczeniach ważna jest wizualizacja ruchu danego mięśnia. Przed wykonaniem ćwiczenia wyobrażamy sobie jego realizację i sposób działania. Następnie przystępujemy do dynamicznych ćwiczeń.

Kolejnym istotnym elementem jest rozluźnienie. Relaksujemy mięśnie nie tylko po zakończeniu wykonywania ćwiczeń, ale również te mięśnie, których nie angażujemy w wykonywanie ćwiczeń. Powinniśmy wyrobić w sobie nawyk nienapinania mięśni bez potrzeby. Face Fitness świetnie współgra z technikami relaksacyjnymi oraz masażem twarzy.

Gimnastykę mięśni twarzy można wykonywać w ramach indywidualnych zajęć z trenerem. Zwykle trwają one około godziny, podczas których robimy mniej więcej 13 ćwiczeń. Celem takich spotkań jest nauczenie samodzielnego ćwiczenia. Zazwyczaj wystarczają na to 3 spotkania. Możemy również wykonywać ćwiczenia w grupie. Trwają one przeważnie 40 minut. Face Fitness to zestaw ćwiczeń, które angażują mięśnie czoła, policzków, oczu, ust oraz szyi. Można również pracować z poszczególnymi obszarami twarzy.

Bardzo dobre rezultaty możemy osiągnąć poprzez łączenie treningu całego ciała wraz z serią ćwiczeń Face Fitnessu. Taka praktyka jest polecana dodatkowo do zabiegów kosmetycznych, np. oczyszczających. Ćwiczenia te cieszą się niezwykłą popularnością w Stanach Zjednoczonych i Europie i spotykają się z coraz większym zainteresowaniem w Polsce.

Efekt ćwiczeń jest niezwykle satysfakcjonujący:

  • nie potrzebujemy korzystać z zabiegów chirurgicznych,
  • martwić się o wypełniacze zmarszczek
  • możemy zapomnieć o botoksie

Jeśli ćwiczymy regularnie i zgodnie z zaleceniami trenera, możemy liczyć na to, że znacząco zmniejszą się bruzdy na czole oraz tak zwana „lwia zmarszczka”. Podniosą się nam powieki, wygładzą zmarszczki wokół oczu i bruzdy nosowo-wargowe. Ćwiczenia typu Face Fitness powinniśmy wykonywać także wtedy, jeśli zależy nam na podniesieniu kącików ust oraz jeśli chcemy je delikatnie powiększyć oraz wygładzić zmarszczki wokół nich. Dzięki ćwiczeniom można także zlikwidować drugi podbródek i wiotczejącą skórę na szyi. Paniom, którym zależy na uwydatnieniu ust, zaleca się stosowanie Face Fitness, ponieważ dzięki niemu usta wyglądają na większe i nabierają ładnych kształtów. Warto przekonać się o znakomitych efektach wykonywania Face Fitnessu i sprawdzić, że działa on pozytywnie na stan skóry, która staje się dotleniona i zdrowo wygląda.