GreenUp Fitness Challenge

GreenUp Fitness Challenge

 

Ergometr wioślarski (500m)- challange polegający na pokonaniu dystansu 500m, w jak najkrótszym czasie, na ergometrze wioślarskim. Stopień obciążenia → mężczyźni 6, kobiety 4.

 

Podciąganie- challange polegający na wykonaniu maksymalnej liczby powtórzeń w konkurencji podciąganie się na drążku. Poprawnie wykonane podciągnięcie: nachwytem z pełnego wyprostu kończyn górnych (pełny zwis) do przekroczenia brodą poziomu wyznaczonego przez ułożenie dłoni. (prawidłowe ułożenie dłoni, chwyt szeroki). Kobiety podciąganie na maszynie z odjętą masą ciała – 60% wagi ciała. Bez limitu czasowego.

 

Test Coopera- pokonanie maksymalnego dystansu na bieżni w przeciągu 12 minut.

Wyciskanie (powtórzenia)- wykonanie maksymalnej ilości powtórzeń z obciążeniem mężczyźni 50kg, kobiety 25kg. Poprawne wyciśnięcie: chwyt nie szerszy niż 81cm (odległość od palców wskazujących), wyniesienie ciężaru ze stojaków do pełnego wyprostu w stawach łokciowych, opuszczenie sztangi (na komendę) z dotknięciem do klatki piersiowej, następnie wyciśnięcie ciężaru do pełnego wyprostu kończyn górnych. Podczas wyciskania głowa, łopatki i miednica (pośladki) muszą przylegać do powierzchni ławki. Bez limitu czasowego.

 

Zasady challangu są bardzo proste, należy zgłosić do instruktora siłowni chęć udziału w programie i wykonać niezbędne ćwiczenie określone dla danej konkurencji.

Instruktor zapisuje na tablicy informacyjnej 5 najlepszych wyników (jeżeli Twój wynik będzie kwalifikował się do najlepszej piątki zostanie zapisany na tablicy)

Co dwa miesiące ogłaszamy wyniki i nagradzamy pierwsze miejsca w konkurencjach w kat. kobiet i mężczyzn.

Wyniki będą ogłaszane na naszym profilu facebook.com/GreenUp.Fitness.Club